ÖZLEM GÖNCÜ – AYNADAKİ AZAZİL

YAZAR: ÖZLEM GÖNCÜ TÜRÜ: ROMAN SAYFA: 112 BOYUT: 13,5X19,5 ISBN: 978-605-64926-3-1 VİVO YAYINEVİ, OCAK 2016 ETİKET FİYATI: 12TL

YAZAR: ÖZLEM GÖNCÜ
TÜRÜ: ROMAN
SAYFA: 112
BOYUT: 13,5X19,5
ISBN: 978-605-64926-3-1
VİVO YAYINEVİ, OCAK 2016
ETİKET FİYATI: 12TL

Aynadaki Azazil, ismi gibi oldukça gizemli bir kitap. Bu çalışma bir psikolojik roman türü değil; mübadele romanı ise hiç değil. Eseri eşsiz kılan şey bir ailenin soy ağacında, onu lanet gibi takip eden habis bir travmayı yer yer gerçek üstü üslup ile okuyucuya pürüzsüz bir şekilde aktarmasıdır.

Romana lezzet katan yalnızca sürükleyici edebi dili değil. Eserin bir çırpıda okunmasını sağlayan, onun olağanüstü sahiciligi. Romanın bir diğer öne çıkan özelliği ise mübadele, aile içi şiddet, şizofreni ve farklı kültürel alanlara değdiği halde insanı hiç bir şekilde rahatsız etmemesi. Yazar, bu tür meseleleri tek kelime ile “insanca” ele almistir.

Bir sanat eserinin ne anlattığı kadar nasıl anlattığı da önemli. Anlatımı farklı, orjinal ve oldukça kişilikli. Yapmacıktan uzak, sahte duygulardan arındırılmış, insana dokunan bir kimlik travması ile aile trajedisi okuyucuyu bekliyor. Ve nihayet tüm bu orjinaliteye eşlik eden sürpriz final ise ayrıca dikkat çekici.

Aynadaki Azazil’i okuduktan sonra bir süre kendinize gelemeyeceksiniz. İddialı bir çalışma, iddialı bir anlatım ve iddialı bir konu…

 

kitapyurdu.com’dan satın almak için tıklayın

idefix.com’den satın almak için tıklayın